Manavgat Barış Suyu Festivali 2018 Ne Zaman

Manavgat Barış Suyu Festivali 2018 Ne Zaman

Manavgat Barış Suyu Festivali 2018 bu yıl 22. Kez Manavgat halkıyla buluşacak. Manavgat Festivali 9-10-11-12 Ağustos tarihleri arasında Manavgat Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşecek

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Manavgat Barış Suyu Kültür Sanat Turizm ve Gençlik Festivali bu yıl da tüm coşkusuyla Manavgat halkıyla buluşacak. Geçtiğimiz yıl da olduğu gibi bu yıl da festival Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak. Birbirinden ünlü sanatçıların katılacağı festivalde, konserlerin yanı sıra etkinlik ve aktivitelerle Manavgat halkı, yerli ve yabancı turistler 4 gün boyunca güzel bir festival haftası geçirecekler.

MANAVGAT FESTİVALİ KONSERLERİ

Her yıl olduğu gibi bu yılda Manavgat Barış Suyu Festivalinde birbirinden ünlü sanatçılar sahne alacak. Hadise, Serdar Ortaç, İrem Derici gibi sanatçıların yanında İpek Demir, Yüksek Sadakat ve Jehan Babur da sahne alacak. Her yıl bir önceki yıldan daha coşkulu geçen festivalde, Manavgat halkı eğlenceye doyacak.

BARIŞ KÖYÜ KURULACAK

4 gün boyunca devam edecek Manavgat Barış Suyu Festivalinde Cumhuriyet Meydanı yanındaki alanda Barış Köyü kurulacak. Her yaşa hitap edecek olan Barış Köyü’nde gün boyu farklı etkinliklerin yapılacağı etkinlik stantları yer alacak. Barış Köyü’nde, Bileklik Atölyesi, Ebru Atölyesi, Cam Atölyesi, Küslerin barıştırıldığı Barış standı ve Kitap Ayracı Atölyesi gibi çok sayıda farklı etkinlikler yapılacak. Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde resim ve fotoğraf sergisinin yanında, barış köyünde kadın, çocuk ve gençler için eğlenceli aktiviteler gerçekleştirilecek.

ESNAFA BÜYÜK DESTEK

Önceki yıllarda Atatürk Stadında yapılan Manavgat Barış Suyu Festivali son yıllarda Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılmaya başlandı. Bu durum özellikle kent merkezinde bulunan esnaf için bulunmaz bir fırsat haline geldi. Gün boyu kent merkezinde yapılan etkinliklerden dolayı Manavgat esnafı maddi anlamda biraz olsun rahatlıyor. Konserlerin gece geç saatlere kadar sürmesi,  birçok esnafın gece geç saatlere kadar açık kalmasını ve böylelikle Manavgat Barış Suyu Festivali’nin Manavgat ekonomisine de katkı sağlanması amaçlanıyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?